Raid 0 Veri Kurtarmada asıl amaç performansı artırmaktır. Raid Kurtarma işlemini yapabilmek için en az iki disk gereklidir. Bilgiler disklere eşit olarak paylaştırıldığı için okuma ve yazma hızı artış göstermektedir. Ancak bunun sonucu olarak da veri güvenliği pek sağlanamamaktadır. Disklerden birisinin arızalanması durumunda bütün veriler kaybolacak ve bunların sonucu olarak da sistem kapanacaktır. Sistemin toplam kapasitesi, sistemdeki bütün disklerin kapasiteleri toplamına eşittir. Bu nedenle aynı yapıdaki disklerin kullanılması sistem için daha sağlıklı olacaktır. Fakat farklı yapıdaki diskleri kullandığımız zaman en küçük kapasiteye sahip olan disk dikkate alınır. Bu veri kurtarma yöntemi daha çok CAD/CAM ve benzeri grafik uygulamalarında kullanılmaktadır.

7/24 Acil Raid Veri Kurtarma İletişim Numaramız: 0530 387 02 49

Raid-0-veri-kurtarma

Raid 0 Veri Kurtarma hizmetleri

Raid 0 neden tercih edilir?

Artık teknolojinin de ilerlemesiyle beraber dünya üzerindeki birçok küçük ve orta büyüklükteki firma, depolama çözümü için RAID sistemlerine dönmeye başladılar. Bu sistemlerin günümüzdeki şirketlerde bu kadar sık kullanılmasının asıl nedeni sistemin düşük edinmeye ve ucuz maliyetine sahip olmasıdır. Ayrıca Raid 0 Veri Kurtarmanın transfer hızının yüksek olması da bir başka tercih sebebidir.

Sistemin hasar görmesi durumda Raid 0 Veri Kurtarma yapılabilir. Eğer sisteme dışardan müdahale olmaz ise bu verilerin kurtarılma ihtimali daha yüksek olur. Böylece hem çalışanların işleri daha kolay olur hem de maliyetin artmaması sağlanır. Eğer Raid 0 kullanıyorsanız verilerinizi ayda bir yedeğe almanız sizin için oldukça iyi olacaktır.

Raid Veri Kurtarma çeşitleri:

Raid 0 yanısıra raid veri kurtarma çözümleri sunan Tekniknokta sizlere raid kurtarma alanında alttaki hizmetleri sunuyor.